Διεξαγωγή έρευνας στο πλαίσιο εκπόνησης του Σχεδίου Φόρτισης Ηλεκτρικών Οχημάτων

Αρχική » Ενημέρωση » Ελληνική Ομοσπονδία Ιππασίας: Με το δεξί οι Έλληνες στο «Athens Equestrian Festival 2021»!

Δελτίο Τύπου

Με το δεξί οι Έλληνες στο «Athens Equestrian Festival 2021»!

Longines EEF Series Athens CSIO3*-W 2021

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι Έλληνες αθλητές στο Athens Equestrian Festival 2021, η αυλαία του οποίου άνοιξε σήμερα (χθες) νωρίς το πρωί στο Ολυμπιακό Κέντρο Ιππασίας στο Μαρκόπουλο.

Στο 2ο σημερινό (χθεσινό) αγώνισμα του CSIO3*-W ύψους 1.30μ. ο Γιάννης Σκανδάλης και η Vacaress κατέκτησαν την 1η θέση με άπταιστη διαδρομή και τον καλύτερο χρόνο σε σύνολο 37 αθλητών. Στην 3η θέση ήταν ένας ακόμη Έλληνας αθλητής ο Κρίτων Ζαφειρόπουλος με τον  Dicaprio με 0 βαθμούς και χρόνο 33,49, ενώ στην 2η θέση ήταν Τούρκος ο Taha Yedikaresμε τον Atleet με επίσης 0 βαθμούς και χρόνο 32,61.

Στο ψηλότερο σημερινό (χθεσινό) αγώνισμα του Athens CSIO3*-W ύψους 1.45μ. την 2η θέση κέρδισε για την Ελλάδα ο Αλέξανδρος Φουρλής με τον Idefix με 0 βαθμούς και χρόνο 61,37. Στην 1η και την 3η θέση ήταν δύο Ιταλοί, ο Emilio Bicocchi με τον Flinton με 0 βαθμούς και τον καλύτερο χρόνο 59,54 και ο Andrea Venturini με τον Abou Sim Bei με 0 και χρόνο 62,20.

Στο πρώτο σημερινό (χθεσινό) αγώνισμα των Νέων Ίππων στην 2η και 3η θέση βρέθηκαν δύο Έλληνες αθλητές. Ο Κρίτων Ζαφειρόπουλος με τον Painted Black με άπταιστη και χρόνο 37,19 και ο Αλέξανδρος Φουρλής με τον Freddo Cappuccinoμε επισης 0 βαθμούς και χρόνο 37,66. Στην 1η θέση ήταν ο Ιταλός Filippo Lupis με τον Jack Daniels με 0 βαθμούς και τον καλύτερο χρόνο 36,98.

Στο 4ο αγώνισμα της ημέρας και πρώτο του CSI1* ύψους 1.05μ. νικήτρια αναδείχθηκε η Ελένη Πολυβίου από την Κύπρο με την Saigon με άπταιστη και τον καλύτερο χρόνο 28.86. Στην 3η θέση ήταν η Ιωάννα Κοντοκωνσταντή με τον Cardini με 0 βαθμούς και χρόνο 31,41 και στην 2η θέση ο Peter Cholakov από την Βουλγαρία με την Cloetta με 0 βαθμούς και χρόνο 30,10.

Στο τελευταίο αγώνισμα της ημέρας και πρώτο της κατηγορίας παίδων στην 1η θέση ήταν ο Κύπριος Πέτρος Γεωργίου με τον Lansi με άπταιστη διαδρομή και χρόνο 29,81 και ακολούθησαν στην 2η και 3η θέση αντίστοιχα η Τουρκάλα Ela Jansel Genel με τον Hanelore με 0 βαθμούς και χρόνο 32,05 και η Ρουμάνα Mariam Albatul Nasserμε τον Chacco Bello με 0 βαθμούς και χρόνο 32,39.

Αύριο (σήμερα) η δεύτερη ημέρα των αγώνων θα αρχίσει στις 8.30 και θα περιλαμβάνει επίσης πέντε αγωνίσματα με καλύτερο το τελευταίο στις 17.00 το Μ Grand Prix ύψους 1,40-1,60μ. που θα μεταδοθεί από τον Χορηγό Επικοινωνίας την ΕΡΤ μέσω της ψηφιακής πλατφόρμας ERTFLIX.